ВИЗНАЧЕННЯ СТАТІ У ДРІБНИХ ГРИЗУНІВ

Щури, миші

Стать дітей визначають, порівнюючи аногенітальну відстань у тварин однієї сім’ї. У самця ця відстань у два рази більше, ніж у самки, крім того, у самця генітальні папілли крупніші. У самок соски стають помітними у віці біля одного тижня; насінники в мошонці самця (якщо його тримати за голову) можна спостерігати у віці трьох тижнів.

Хом'як

При визначенні статі у кролика тварину розміщують на спину кінцівками від експериментатора, утримують у такім положенні за уші. Пальцем проводять, злегка надавлюючи, вище області статевих органів; при цьому стає видний закруглений кінець пеніса в самця чи розріз у самки.
У мурчаків визначають стать порівняно легко. Тварину треба тримати як на малюнку. При слабкому натисненні в області зовнішніх геніталій у самців виступає пеніс.

У кішок і собак звичайно не буває проблем з визначенням статі, тому що характерні ознаки виявляються вже при народженні.
У самця жаби черевце біле чи блідо-жовте, у самки – жовте чи оранжево-зелене. У самця мається мозоль біля великого пальця передньої лапки. У самки він відсутній. У самця маються резонаторні мішки в кутах рота. У самок вони відсутні.